Program: Praha

* Označené pořádá Post Bellum, o. p. s.

16/09 Festival svobody na školách

září–listopad

Více než 30 neziskových a dalších organizací působících ve vzdělávání se spojuje pod hlavičkou projektu Festival svobody na školách, aby na jednom místě a přehledně nabídly aktivity, které k výročí 30 let svobody připravily. Programy mohou využít učitelé i samotní studenti.

https://www.festivalsvobody.cz/naskolach/

28/10 Koncert pro Paměť národa *

Forum Karlín
20:00

Benefiční koncert pro Paměť národa u příležitosti dvou významných výročí: 101 let od vzniku republiky a 30. výročí sametové revoluce. Inspirací je hudební a společenská událost z prosince 1989 – Koncert pro všechny slušný lidi.

https://www.nezapomenme.cz/koncert/

04/11 Střípky revoluce *

Jungmannovo nám., Národní třída (do 18.11.)

Open-air výstava kombinující historické reálie s emotivními příběhy pamětníků. Obsahuje prvky tzv. rozšířené reality, díky kterým ožijí příběhy ve formě videí a animací v mobilních telefonech návštěvníků. Výstava bude umístěna nejprve na Můstku, později na Národní třídě. Během celého podzimu bude navíc i na dvaceti pražských středních školách.

17/11 Ceny Paměti národa *

Národní divadlo v přímém přenosu na ČT2
20:00

Ocenění pro osobnosti z postkomunistických zemí, které ve svých životech prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova. Živě v České televizi.

https://www.behpropametnaroda.cz/

17/11 Paměť národa: 1989 – projekce a světelná instalace na Národní třídě *

Národní třída

Světlo, zvuk, atmosféra, ale hlavně příběhy spojené s výročím sametové revoluce. Strhující světelná show a projekce na domech Národní třídy bude probíhat během celého odpoledne a večera. Projekci, která je součástí programu Korzo Národní: 30 let svobody, uvede Paměť národa ve spolupráci s 3dsense.

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Partneři sbírky

Projekt je realizován s finanční podporou hl. m. Prahy.